Valmentajamme

Javier Menéndez Fernández

Javier Menéndez Fernández

Seuran päävalmentaja Javier ”Havi” Menéndez päätti oman kilpauransa Pekingin olympialaisiin ja on valmentanut Oulussa kesästä 2013 lähtien. ”Havi” vastaa kaikenikäisten florettiryhmien valmennuksesta.


Teemu Tokola

Teemu Tokola

Seuran valmennuspäällikkö, moninkertainen florettimiekkailun Suomen mestari Teemu Tokola koordinoi seuran eri aselajien ja harrastusryhmien valmennusta ja valmentaa ase kädessä niin eri-ikäisten florettiryhmissä kuin kalvallakin.


Juha Lumijärvi

Juha Lumijärvi

Juha toimii seuran kalpavalmentajana.


Antti Heitto

Antti valmentaa seuran historiallisen miekkailun pitkämiekkaryhmää.


Juho Naumanen

Juho valmentaa seuran historiallisen miekkailun pitkämiekkaryhmää.


Tero Lapinlahti

Ville valmentaa seuran historiallisen miekkailun sivumiekkaryhmää.


Ville Viitasalo

Ville valmentaa seuran historiallisen miekkailun sivumiekkaryhmää.


Mika Mäkelä

Mika valmentaa seuran historiallisen miekkailun rapiiriryhmää.


Jani Syrjä

Jani valmentaa seuran viikinkimiekkailuryhmää, eli Pohjan Kaartia.


Sami Ruuskanen

Sami valmentaa seuran viikinkimiekkailuryhmää, eli Pohjan Kaartia.


Carolina Sancho

Carolina Sancho edusti miekkailu-urallaan Espanjaa naisten kalpamaajoukkueessa ja on sen jälkeen toiminut valmentajana Madridissa ja sitten Oulussa. Tällä hetkellä Carolina ei valmenna. Hän on valmentanut Limingan Pistossa sekä pitänyt koulu- ja muita miekkailuesittelyjä.